Perili Evler

Daha önce çok fazla perili ev gördüm ve bu evler hakkında bir o kadar da hikaye dinlendim. Ancak hiçbiri beni korkutma konusunda başarılı olamadı, taa ki bu zamana kadar...

Perili Ev

Le Pavillon Hotel

1907 yılında New Orleans'da inşa edilen Le Pavillon Hotel kurulduktan bir yıl sonra esrarengiz ve gizemli olayların yaşandığı bir yer haline gelmiş.Hotel'de konaklayan birçok kişi geceleri yatmak üzereyken siyah takım elbiseli bir adamın odalarına girerek kendilerini tehdit ettiğini rapor etmiş.

Bkz: hauntedhouses.com/states/la/la_pavilion_hotel.htmBallygally Castle

1625 yılında sıklıkla doğa üstü olayların gözlemlendiği bir yere haline gelen Ballygally Castle ilginç garipliklerle doluydu. Hotel'de kalanların anlattıklarına göre, geceleri masalar ve sandalyeler kendi başarına hareket ediyordu ve ara ara gördükleri bir de adam olduklarını beyaz ettiler.

Bkz: gothichorrorstories.com/true-ghost-stories/ballygally-castle-hotel-the-knock-at-the-door-isnt-room-service/Grand Hyatt

İkinci dünya savaşında esir kampı olarak kullanılan Grand Hyatt savaş sona erdikten sonra geri kalan hayatına bir hotel olarak devam etti. Ancak pek çok kişi bu hotel'de kaldıkları süre boyunca sıklıkla asker gördüklerini bildirdi.

Bkz: taipei.grand.hyatt.com/en/hotel/home.html
Russel

Eskiden bir hastane olarak kullanılan fakat dönemim veba salgını bittikten sonra hotel'e çevrilen Russel ürkütücü derecede korkunç ve benzersiz olayların yaşandığı bir yermiş. Orada kalanlar her akşam nereden geldiği belli olmayan çığlık sesleri ve acı feryatlar duyuyormuş.

Bkz: sydney.edu.au/museum/Bubonic_Plague_comes_to_Sydney_in_1900Fairmont Banff Springs

Yüksek dağların ve yeşil bitki örtüsünün arasında yer alan Fairmont Banff Springs yıllar önce korkutucu olayların yaşandığı bir şato imiş. Daha sonra hotel'e çevrilmiş ama kalanlar geçmişte yaşanan o olayların gözlerinin önünde tekrar tekrar yaşandığını söylemiş.

Bkz: voices.yahoo.com/haunted-fairmont-banff-springs-alberta-canada-600109.html